Každá prodejna má mimo jiné také trezor, kam ukládá peníze od zákazníků, než budou odneseny do banky. Je to především kvůli bezpečnosti jak pracovníků, tak i k zajištění toho, že se tyto skutečně dostanou na příslušný účet. To samozřejmě platí nejen u obchodů, ale také u různých služeb, které přebírají od svých klientů peníze, ať už se jedná o pojišťovny, kadeřnictví či jiné.
Jistě, je pravdou, že dnes se čím dál častěji upřednostňují bezhotovostní platby. Zdaleka ne každý však chce či může platit kartou. Zvláště starší lidé jsou zvyklí na hotovost a mnohdy nemají ani klasický účet. Proto musí tyto instituce mít i možnost, kam tyto peníze uschovat.
Avšak může se stát, že se pobočka přestěhuje. Buď v daných prostorách skončí nájemní smlouva, nebo majitel firmy najde lepší prostory. Ať tak či tak, znamená to i stěhování trezorů. A to je podstatně náročnější, než bychom čekali.
V první řadě je potřeba si uvědomit, že valná většina z nich je zabudována do zdi, a to tak, aby je nebylo možné snadno vyjmout. Jedná se o další bezpečnostní opatření, které zabrání zlodějům, aby jej jednoduše odnesli a pak se v klidu a bezpečí pokoušeli dostat dovnitř. Jeho vyjmutí při stěhování tedy není nijak jednoduché.
Přidat k tomu musíme také jeho váhu. Obvykle jsou totiž vyrobeny ze silného, solidního kovu. A není divu, koneckonců se jedná o ten nejbezpečnější materiál. Znamená to však, že se pronese. Navíc i nákladní automobily mají určitou maximální nosnost, a s tím je potřeba při převážení počítat.
Pak je tu také nebezpečí, že se někdo pokusí trezor při převozu, kdy je nejméně hlídaný, ukrást. Jistě, nemusí v něm být hotovost, a pravděpodobně také nebude, avšak to zloději mnohdy neví. Proto je to také i nebezpečné.
Je tedy jasné, že se nejedná o lehkou práci. Proto by měla být také po zásluze oceněna, především pak peněžitou odměnou. Přeci jen, jak jsme viděli, není to nic snadného.