Balení křehkých předmětů – představte si, že potřebujete zabalit do kartonové krabice například zásilku ovocného džemu nebo melasy ve skleněných nádobách. Zákazník si objednal celkem deset kusů sklenic. Každou ze sklenic obalíte několika vrstvami bublinkové fólie a vložíte je do kartonové krabice vedle sebe tak, aby se nepohybovaly a nenarážely na sebe. Případně můžete sklenice v krabici ještě vystlat kraftovým papírem nebo použít nafukovací polštářky. Bublinková fólie zajistí, že žádný křehký předmět nebude poškozený. Jestliže balíte například tenké sklenice, ty byste měli spíše fixovat papírovým kartonem, i když i tam se bublinková fólie dobře uplatní.
Balení věcí při stěhování – stěhování kuchyně je jednou z nejobtížnějších fází stěhovacího procesu. Právě tam se velmi často setkáváme s křehkými předměty, jako je nádobí, některé drobné spotřebiče nebo nádoby s potravinami či kořením. Zde najde bublinková fólie uplatnění v širokém spektru situací. Výhodné je například vkládat mezi jednotlivé vrstvy fólie talíře a misky, položit je na sebe a zafixovat nafukovacími polštářky v kartonové krabici.
Fólii s bublinkami oceníte při stěhování i pro balení velkých spotřebičů a nábytku, obalíte s ní prakticky jakýkoli větší předmět, převážete lepicí páskou a máte perfektní ochranu před poškrábáním, odřením či odlamováním.
Fólie před malováním – bublinkovou fólii můžete využít namísto tenké zakrývací malířské fólie, která se trhá a je spíše nespolehlivá, než že by dobře chránila předměty před nánosy malby. Fólii s bublinkami můžete položit na podlahu nebo s ní zakrýt okna, dveře, svítidla, některý nábytek a další předměty. Je dostatečně pevná, takže se vám i při hrubším zacházení neprotrhne. Využijete ji i při odstraňování staré malby, která dopadá na podlahu ve formě mazlavého blátíčka.